
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 939.8 µm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Soft Termination |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 41409
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10601
Ext.Price$0.10601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10601 | $0.10601 |
| 10 | $0.03694 | $0.36940 |
| 50 | $0.03500 | $1.75000 |
| 100 | $0.03317 | $3.31700 |
| 500 | $0.02753 | $13.76500 |
| 1000 | $0.02565 | $25.65000 |
| 3000 | $0.01564 | $46.92000 |
